Încetişor, încetişor, Vasile vine ‘napoi. Vă povestesc io mai încolo năzbâtiile care m-au ţinut departe de blog. Sper că n-aţi mâncat prea mult cal cât am fost plecat.

Povestea extraordinară a unui om care s-a dus la Obor îmbrăcat destul de nepotrivit.
foarte tare! bine-ai revenit, Vasile!
mie mi-ar place să gust pe bune o carne de cal!!.. din câte ştiu eu calu e comestibil exact la fel ca şi vaca, porcu, ierpuraşu, struţu, râma sau rechinu! .. chestiune de gust dom’le!.. şi de gătit!