Una lejeră, de vară. După adaptarea lui Serghei Nikitin (На далёкой Амазонке) după Kipling (Rolling down to Rio). Cui nu-i place Kipling?
https://www.youtube.com/watch?v=egC6ZVcavOw
Una lejeră, de vară. După adaptarea lui Serghei Nikitin (На далёкой Амазонке) după Kipling (Rolling down to Rio). Cui nu-i place Kipling?
https://www.youtube.com/watch?v=egC6ZVcavOw
Dacă acum 15 ani îmi ziceai "bre vasile, du-te şi creşte considerabil media de vârstă la o punkăreală", era nu imposibil, dar greuţ. For some reason, azi e floare la ureche să cresc media de vârstă la o punkăreală, aşa...
Vichend cu vreme câinească (în sensul că mijlocul de locomoţie ideal ar fi fost sania trasă de câini)? Normal că vom lipăi prin viscol către două concerte în aceeaşi seară.
Probabil ai aflat deja dar weekendul ăsta (vineri-duminică, 1-3 august) are loc Festivalul Strada Armenească în Grădina Botanică Dimitrie Brândză.
Trei Beţivi împlineşte zece ani. Nu ştiu în ce relaţie eşti tu cu acest fapt, dar eu am făcut extrem de mulţi purici acolo (încă din epoca Fri Kultur) aşa că îi doresc totu', şi să fie, vorba aia, din aur.
Deşi nu reuşesc în fiecare an să mă scol de pe cur şi să merg până la Mera fiindcă io stau în Bucureşti, să ştii că în absolut fiecare an sunt încântat de line-upul festivalului şi am bartai FOMO.
Weekendul ăsta (22-24 august) are loc în vechiul sat săsesc Hosman (Holzmengen), lângă Sibiu, probabil cel mai simpatic festival de indie-hipstereală din ţară, Holzstock.
Omen e fostul Mojo de pe Gabroveni turned dark - nu că aş fi fost io muşteriu la Mojo. Ultima dată când m-am dus (nesilit de vreo circumstanţă) în centrul vechi, un om mediu dădea cinşpe mii de lei pe o bere Aurora la...
Probabil ai aflat deja (pentru că ai fost pe internet în ultima săptămână) dar hai să te fricţionez şi eu la salata de icre: s-a anunţat lineupul Balkanik! Festival nr. 12.